Snižte svou váhu

Snižte svou váhu

Kdo si myslí, že obezita je pouze estetickým problémem, ten se hodně mýlí. Jedná se hlavně o problém zdravotního rázu a řešit lze jen hubnutím.

Snižte svou váhu

I když jsme nikdy nepatřili jako národ k úplným huběňourům, to, co se děje po revoluci je skutečně velkým problémem. Nezačínají totiž tloustnout pouze dospělí, ale rovněž i školou povinné děti. A to je velký problém, jelikož obézní dítě bude s největší pravděpodobností jednou obézním dospělým. A tam zde je potřeba zbystřit. Nadměrná nadváha totiž neznamená pouze nutnost kupovat si větší oblečení a v létě se na plovárně trochu stydět, ale často i zdravotní komplikace. Mnoho tuků v těle totiž škodí zdraví a je potřeba, aby si to společnost uvědomila.

Ideální pas

Chcete-li vědět, jestli i vy patříte mezi stále širší řady obézních, není nic jednoduššího než se zvážit, změřit si výšku a z těchto údajů si spočítat své BMI. Pokud vám kalkulačka odhalí, že trpíte obezitou, měli byste začít se sebou něco dělat. Čím dříve, tím lépe. Odkládat tento druh problému na pozdější dobu není rozhodně šťastným řešením.

Pochopitelně, že obezita se „léčí“ vhodnou změnou stravy. V případě, že jste si každý den dopřávali jídlo z rychlého občerstvení, měli byste s tím okamžitě přestat. Hamburgery a další obdobné laskominy jsou totiž vysoce nezdravé a jejich výživový potenciál není ani zdaleka takový, jak by měl být. Také by nebylo dobré přejít pouze na typickou českou kuchyni, která je rovněž velice těžká. Začněte jíst více zeleniny, ovoce a luštěnin. Přidejte do svého jídelníčku rovněž i celozrnné pečivo a kuřecí, respektive rybí maso.

Ovoce

Zapomínat byste ale neměli ani na pohybové aktivity. To, že zajdete odpoledne nakoupit, jako pohybovou aktivitu rozhodně neberte. Ideální je začít sportovat. Pravidelné cyklo výlety jsou více než vítané, ale nechcete-li nebo nemůžete jezdit na kole, bohatě vám stačí se procházet po přírodě. Minimálně ze začátku to nemusíte kdovíjak přehánět. Můžete si udělat hodinovou procházku v parku nebo v lese každý druhý den. Nejenže tak zhubnete, ale zároveň načerpáte fyzické i duševní síly.