Co muži na ženách preferují

Co muži na ženách preferují

Možná pro vás nebude překvapením, že mnohé bulvární plátky deformují pohled na partnerské soužití mužů a žen. Jednou z tolika diskutovaných pasáží bývá mužský názor na ženskou krásu a preference tělesného vzhledu. Lidem je totiž velmi často předkládán mechanický vzor bujného poprsí, jakožto ideálu ženské krásy, po němž prahnou všichni neukojení chlapi, a tudíž že dekolt je právě tím prvním místem, kam pokaždé zabodnou svůj pohled.
žena v modrém svetru
Vědci z americké univerzity DePaul zkoumali více do hloubky mužské chování a porovnávali preference ve skupinách několika desítek respondentů. Zjistili, že se mužské pokolení o ženy zajímá úplně jinak, než si o nich jejich drahé polovičky myslí. Právě řada žen má zkreslenou představu o tom, co je na jejich osobnosti nebo těle pro muže přitažlivé, a co naopak nehraje velkou roli.
dívka při prezentaci

Plodnost hraje prim

Výsledky výzkumu potvrdily jednoznačný závěr. Muži podvědomě vyhledávají takové ženy, jejichž znaky zaručují dostatečnou plodnost, tedy schopnost počít, porodit a vychovat potomstvo. Ačkoli tyto atributy nemusí být na první pohled markantní, zejména v okamžiku, kdy se partneři vzájemně poznávají a vznikají první sympatie a náklonnost, podvědomí tu vstupuje do hry zásadním způsobem.
Širší boky a útlý pas – podvědomí jako jeden z prvních signálů zaznamená nikoliv dekolt a velikost poprsí, nýbrž vzájemné proporce a křivky pasu a boků. Jsou-li křivky příliš rovné, žena ještě nevyzrála, a naopak, je-li pas vůči bokům ve velmi výrazném poměru, a štíhlé bříško s širšími boky dominuje postavě, taková žena mužům připadá velmi atraktivní.
Úsměv a rty – dalším ze znaků plodnosti, které na muže působí doslova jako magnet, nejsou ani nalakované nehty, ani vysoké podpatky střevíců, dokonce ani zadek, ale úsměv. Přirozený, nestrojený, neformální a přesto smyslný a žádoucí. Optimistický pohled na svět, smysl pro humor a dostatečné sebevědomí rozhodně vedou. A to nemusí být rty ani obtažené rtěnkou.
vykulená dívka
Hlas – je obecně známo, že muži vyhledávají své protějšky s ženským jemným hlasem, který klidně může být i pronikavý. Zabarvení hlasu je nesmírně důležité a výše položený tón hlasového projevu je rozhodně přitažlivější, než hrubý hospodský, drsný hlas podobný tomu mužskému.
Vlasy – je až s podivem, kolik žen věnuje spoustu energie při zdokonalení vizáže svému obličeji, a teprve pak přichází na řadu vlasy. Muži však svou pozornost obrací především na kvalitu kštice, teprve pak je zajímají drobné niance na obličeji, kde mohou dokonce tolerovat některé jeho nedostatky. Muži mají v tomto ohledu raději přirozenou krásu, tedy žádný výrazný make-up a oční stíny. Zdravé, silné, pevné a především dlouhé vlasy opět přitahují pozornost jako elektromagnet ocelové předměty.