Živý přenos na Twitchi

Živý přenos na Twitchi

Twitch je nejrozšířenější platforma pro živá vysílání, kde můžeme komentovat a podpořit samotného tvůrce. Přes speciální web si můžeme stáhnout záznamy a klipy.

Živý přenos na Twitchi

Reálný čas

I této platformě jste jistě už někdy slyšeli, protože se zabývá živým streamováním, kdy třeba tvůrce hraje nějakou hru a má na sebe naměřenou kameru. Kdokoliv se do tohoto přenesu může napojit a sledovat jej, kdy přenos probíhá v reálném čase se zpožděním třeba pár sekund. Koukáním to rozhodně nekončí, protože kouzlo je v tom, že můžeme s tvůrcem přímo komunikovat, a to psaním https://ikaros.cz/program-ctenim-a-psanim-ke-kritickemu-mysleni zpráv do chatu.

sociální média

Takže si s divákem může třeba povídat a diváci zase můžou ovlivnit průběh streamu. Velká část lidí má zapnuté takzvané donaty, což jsou dobrovolné dary. K nim můžeme vždy něco napsat. Dalším důležitým prvkem jsou odběry, za který se každý měsíc něco platí, ale dostaneme určité výhody, takže pokud na daného tvůrce koukáme často a chceme jej podpořit, tak je to skutečně dobrá možnost. Klidně i my si můžeme založit profil a začít streamovat. Samozřejmě nemůžeme hned na začátku čekat nějakou obrovskou sledovanost.

Rychlé stažení obsahu

Tato platforma má jednu nevýhodu a tou je časová náročnost, protože živý přenos běží pouze v určitou dobu, a ještě k tomu má délku třeba několik hodin. Mnoho lidí nemá tolik času, a proto tvůrci dávají na své profily záznamy, na které se můžeme podívat kdykoliv, takže až třeba přijdeme z práce. Kromě tohoto obsahu můžeme na profilu vidět také klipy, což jsou videa o délce 30 sekund, kde jsou zachycené ty nejlepší momenty, u kterých se opravdu zasmějeme. Jestliže bychom si takový obsah chtěli stáhnout a mít ho bezpečně uložený, tak stačí otevřít Twitch video downloader, kam jednoduše nakopírujete video, jenž byste chtěli stáhnout.

živý přenos

Následně stačí potvrdit stahování a počkat. Jak dlouho trvá takové stažení? Záleží na velkosti souboru a rychlosti stahování Vašeho internetu, ovšem nemáte se čeho bát, protože video se opravdu stáhne a Vy si jej budete moci pouštět ve svém zařízení kdykoli se Vám zachce, a to bez internetu.