Jak si poradit s ucpanými odpady? Co lze zvládnout doma a kdy už je dobré zavolat odborníka?

Jak si poradit s ucpanými odpady? Co lze zvládnout doma a kdy už je dobré zavolat odborníka?

Znečištěné odpady trápí řadu domácností a není s nimi snadné pořízení. Mnohdy se vážně snažíme a odpady se ucpávají stále dokola. Co s tím dělat?

Jak si poradit s ucpanými odpady? Co lze zvládnout doma a kdy už je dobré zavolat odborníka?

Známe to všichni, občas se odpady v domácnosti ucpou a voda nám neodtéká, tak jak by měla. Když se pak ještě ke všemu přidá zápach, nastává velký problém, který je potřeba okamžitě odstranit. V odpadech, jak v koupelně nebo v kuchyni se běžně usazují nečistoty, jako jsou zbytky jídla, vlasy, mastnota nebo zbytky sprchového gelu a šampónu. Jakmile si všimnete, že odpad neodtéká, je potřeba zasáhnout. Jak si s ucpanými odpady ale poradit a nenadělat více škody, než užitku?

pexels-photo-4239113

Pozor na správný postup

Čištění odpadů může být občas věda, jakmile totiž není dodržen správný postup, může se odpad ucpat ještě více a v tom případě už se rozhodně neobejdete bez odborného zásahu. Na lehce ucpaný odpad můžete vyzkoušet babské rady nebo některý z běžně dostupných čističů na trhu, v případě, že ale odpad silně zapáchá a voda neodtéká vůbec, je lepší zavolat na pomoc odbornou firmu. Někdy totiž doma můžete zkoušet, co chcete a odpad se vám stejně nepodaří vyčistit. To platí zejména v případech, že jsou odpady skutečně hodně zaneřáděné.

pexels-photo-5591636

Čtete návod

Je skutečně nutné dodržovat správný postup při domácím čištění odpadů. Proto pokud budete čistit odpad chemickými přípravky, vždy si pečlivě přečtěte návod na obalu. Jestliže ale chemii použít nechcete a chcete naši přírodu ušetřit, vyzkoušejte některé z babských rad. Skvěle vám pomůže vyčistit odpad jedlá soda nebo ocet. Pokud máte hodně ucpané odpady nebo jste se jejich čištění dlouho nevěnovali, je lepší rovnou sáhnout po kombinaci obojího. Soda s octem jsou totiž silnou dvojicí.

Při čištění odpadu nezapomeňte na bezpečnost a ideálně použijte i ochranné rukavice a brýle. Většinou se totiž dočkáte chemické reakce, odpad začne prskat a to, i když použijete přírodní způsob čištění sodou a octem. V některých případech je nutné aplikaci několikrát opakovat, pokud ale ani to nepomůže, nečekejte a zavolejte si domů profesionály.

Odpady by se rozhodně také měli čistit pravidelně, i když ještě nejsou zcela ucpané.