Pro doplnění železa využijte dva bohaté zdroje – meruňky a pistácie OILSEED SERVIS s.r.o.

Pro doplnění železa využijte dva bohaté zdroje – meruňky a pistácie OILSEED SERVIS s.r.o.

Železo je jeden z nejrozšířenějších prvků v zemské kůře a lidské tělo jej obsahuje rovněž. Nedostatek železa v organismu může způsobovat chudokrevnost a další přidružené problémy, jako chronickou únavu, sklony k depresím a výkyvům nálad, nedostatek energie a vitality. Ve světě se to týká dle odborných studií údajně až třetiny všech lidí a ohrožené jsou hlavně ženy, které prodělávají pravidelné menstruace a veškeré dění spojené s těhotenstvím a porodem. Chudokrevnost mže provázet i nevhodný dietní režim či přehnané sportovní aktivity.

Výborným zdrojem železa je maso, ale konzumace masa kromě etické stránky má i své nevýhody, především jde o vyplavené stresové hormony při usmrcování zvířat a hnilobné procesy ve střevech, která jsou u člověka, na rozdíl od dravců, příliš dlouhá.

pistáciové oříšky

Organického železa se nepřejíte

Vyhněte se tabletovým suplementům – některé tabletové přípravky s obsahem železa mohou organismus zatěžovat a anorganickým železem se také můžete snadno předávkovat. Vhodnější je zařadit potraviny s vysokým obsahem železa organického, rostlinného původu.

zralé meruňky

Kombinujte je s vitamínem C – obrovský obsah železa vykazují pistácie OILSEED SERVIS s.r.o. a v menší míře také mandle. Pistáciové oříšky jsou navíc velmi chutné a dobře dostupné, můžete si na nich pochutnat v průběhu celého roku a přidávat je i do některých sladkých jídel. Organické železo se však nejlépe vstřebává spolu s vitamínem C, tak byste k pistáciím mohli doplnit třeba sušené ovoce, kde je rovněž železa velmi mnoho, např. brusinky, rozinky a hlavně meruňky.

Meruňky a pistácie mají společnou vlastnost, a sice mnoho železa a mědi, oba prvky jsou totiž pro využití železa v těle nutné, takže v tomto případě tu máme ideální suplement, přímo z přírody, bez vedlejších účinků a zároveň jako skvělou pochoutku a zdroj energie a dalších živin.