Nemáte čas vařit? Nechte si dovézt jídlo hotové

Nemáte čas vařit? Nechte si dovézt jídlo hotové

V dnešní rychlé době máme spoustu práce, pořád něco řešíme, někam spěcháme, nestíháme. Čas se stává vzácným „zbožím“. Někdy nezbyde čas na přípravu jídla, proto zajdeme na něco rychlého třeba do fast foodu. Jde to ale i jinak. Naštěstí existují firmy, které nám čas šetří tím, že kvalitní oběd, večeři, dokonce i snídani přivezou již hotové. Stačí si vybrat v restauraci, na co máme chuť, objednat, a za hodinu už dovážková služba jídlo přiveze za námi tam, kde se zrovna nacházíme. Firem, které nám takto pomáhají, je hodně, proto jsem pro ilustraci vybrala tři z nich:
dovezené jídlo
 
Jídlo pod nos
Tato firma působí v Karlových Varech, Teplicích, Ústí nad Labem, České Lípě, Táboře, Kladně a v okolí těchto měst. Na webu se zaregistrujete, zadáte čtvrť města, kam chcete jídlo dovézt, a z nabídky vyberete, jaké jídlo chcete (např. česká kuchyně, mexická, čína). Objeví se seznam nejbližších restaurací, které toto jídlo nabízejí, a jejich menu. Vy si vyberete konkrétní jídlo, objednáte, případně zaplatíte online kartou, a co nejdříve máte jídlo na stole. Můžete platit i kreditkou, hotově při převzetí jídla nebo stravenkou. Některé restaurace mají pro své zákazníky věrnostní program: za každé u nich koupené jídlo dostane zákazník kredity, kterými může hradit část příští objednávky. Jak jste byli s jídlem spokojeni, potom napíšete na Facebook, čímž pomůžete ostatním strávníkům při rozhodování, kde se dobře najíst.
 sypaný donut
Rozvoz jídla
Firma působí v celém Česku. Prvním krokem je proto nastavení města, kde se nacházíte. Funguje podobně jako předchozí firma. Před objednáním si zvolíte, zda chcete snídat, obědvat či večeřet a z jakého typu jídel chcete vybírat. Potom se vám zobrazí seznam restaurací, které splňují váš požadavek a jsou blízko místa, kde se nacházíte. U každé restaurace uvidíte jídelní lístek a podmínky rozvozu. Platit se dá kartou, stravenkami nebo hotově.
 
Dáme jídlo
Tato služba působí rovněž v celém Česku. Je dle mého názoru nejobsáhlejší ze všech. Je v ní zapojeno více než 3 000 restaurací. Pracuje na podobném principu jako předchozí dvě uvedené firmy, jen poskytuje zákazníkům výběr z většího sortimentu. Máte možnost zvolit si nejen typ kuchyně a druh jídla, ale můžete si dále stanovit, zda chcete jídlo dovézt, nebo si ho vyzvednete v restauraci osobně, za jak dlouho od objednání chcete jídlo doručit a zda má být doprava zdarma, či za poplatek. Platit se dá hotově, kartou, stravenkami. Mají i věrnostní program pro registrované zákazníky, akční nabídky atd. Velmi hezky je řešena nabídka restaurací. U každé z těch, které splňují vaše kritéria, vidíte hned na první pohled základní informace: její název, ilustrační foto jídel, jaký typ kuchyně vaří, zda má dopravu zdarma či kolik činí poplatek za dovoz, jak dlouho trvá, než jídlo připraví, minimální cenu objednávky, jak jídla hodnotí zákazníci. Hodnocení zákazníků je vyjádřeno jednak v procentech, tj. kolik procent ze sta zákazníci udělili, a jednak početně, tj. kolik zákazníků hodnocení napsalo. Tyto údaje urychlí orientaci v nabídce i výběr restaurace. Když se definitivně rozhodnete pro příslušný podnik, zobrazíte si v dalším kroku jeho jídelní lístek.
 
Hotová jídla si můžete nechat dovézt do práce, domů, když přijdou nečekaní hosté, nebo když chcete strávit volný čas jiným způsobem než v kuchyni u sporáku. Je to skvělá služba.