Kdy je nerezové zábradlí nevhodné

Kdy je nerezové zábradlí nevhodné

Když se řekne zábradlí, většina z nás si okamžitě představí klasické schody, které najdeme prakticky všude. To ale není jediné využití, které tento vynález má. Najdeme jej také na mostech či u nejrůznějších prudkých srázů a také u části silnic. A každé z nich má svůj úkol, který závisí především na materiálu, ze kterého bylo vyrobeno.most s nerezovým zábradlím

Jedním z nejpopulárnějších je v současné době nerezové zábradlí https://www.kmkdesign.cz/zabradli-nerezova. Není divu, koneckonců má ty nejlepší vlastnosti, které v současné době máme. O co se jedná? V podstatě jde o kov, nejčastěji železo nebo ocel, potřenou nerezovým nátěrem. To jej činí odolným nejen vůči korozi, ale i jiným vlivům počasí.

I přes všechny své dobré vlastnosti se však nehodí pro všechny příležitosti. Jeho lesk a samotný kovový vzhled znamenají, že existují místa, kde je jeho použití prakticky nevhodné. Která to jsou?

Jedná se především o staré, památkové budovy. Zde skutečně nerezové zábradlí se svým moderním, čistým, klinickým vzhledem nemá místo. Mnohem lepší je zde použít dřevo či kámen, podle celkového stylu budovy.

Zapomenout bychom neměli ani na to, že ani jeho cena není z nejlevnějších, proto pokud chceme jen například ochránit či označit svůj pozemek a nemáme dostatek peněz, pak je lepší sáhnout například po dřevě. To může s trochou péče vydržet stejně dlouho, jako kov.

Ten samozřejmě také nezapadá například od míst, kde už je postavené dřevěné schodiště. K němu skutečně nepatří. U kamene je to jinak, zde se hodit může.

Co se mostů týče, pak ano, je nutný u těch silničních či železničních, neboť musí ustát náraz automobilu či lokomotivy v případě nehody, avšak u těch pro chodce takové opatření nutné vskutku není a opět zde naprosto stačí dřevo.jednoduché zábradlí u schodů v parku

Jak je vidět, hlavním problémem jsou především peníze. Pokud jich však máte dostatek, a jste si jisti, že nenaruší celkový vzhled daného místa, pak není důvod, proč do kovového, nerezového zábradlí není. Přeci jen se jedná o to v dnešní době nejlepší řešení.