Čím nanášet líčidla?

Čím nanášet líčidla?

Rozhodla jste se začít s líčením, pořídila si základní produkty jako make-up, pudr, tvářenku, stíny, řasenku a rtěnku a nevíte, zda je nanášet houbičkou, štětcem labutěnkou či prstem? Každý samozřejmě může mít vlastní oblíbence jiné, než mám já, ale ráda nyní povím, jak to dělám já.

1) Houbička

Make-up vždy nanáším prvně na hřbet levé ruky, kde ho rozehřeji na kůži a následně ho prsty rozmazávám po pleti. Když mám tento základ rovnoměrně rozetřenýpo obličeji a krku, beru svoji navlhčenou houbičku a poctivě ještě zapracuji make-up do pleti tak, aby s ní dokonale splynul.

Když se mi všechno zdá správně zapracované, nanesu na nedokonalosti, kruhy pod očima a místa, která chci projasnit korektor. Korektor nanesu na patřičná místa a zapracuji opět houbičkou. Pokud je třeba, několikrát toto zopakuji. Opět do momentu, kdy je vše dokonale spojeno s pletí obličeje. Korektor pod očima vždy tak zvaně zapékám pudrem. Ten pod oči nanáším právě stejnou houbičkou.

2) Štětec na pudr

Přebytek pudru z pod očí smetu právě štětcem na pudr. Štětec na pudr potřebuji velký a můj štětec je z umělých vláken, nikoli přírodní. Každý to má jistojistě rád jinak, ale já to právě takto potřebuji. Lehce přepudruji tímto štětcem a pudrem v barvě mé kůže celý obličej. Následně ten samý štětec očistím a použiji jej na nanášení tvářenky.

3) Štětec na oči

Základem líčení očí je samozřejmě tak zvaný rozmazávací štětec, který má delší štětinky, je v podstatě v měřítku k oku buclatý a krásně tak může rozmazávat oční stíny. Vždy používám tento štětec na základní stín na celé víčko, na stín do záhybu oka a na finální rozmazávání a spojování stínů.

Bez dalších štětců bych se obešla, nanesla bych je aplikátorem či prstem, ale bez tohoto štětce na rozmazávání stínů, to bych se určitě neobešla.
A to je v podstatě všechno, co potřebuji k tomu, abych se v nouzi pohodlně nalíčila. Já samozřejmě mám doma širokou škálu štětců, včetně štětců na make-up, pudr, tvářenku, bronzer, rozjasňovač, korektor a mnoho štětců na oční stíny, ať už jsou syntetické či přírodní. Nechybí mi ani několik typů labutěnek na pudr či různé druhy houbiček na make-up. Ale to už je na každé z nás, co nám nakonec vyhovuje a co si oblíbíme.