Svět financí, aneb výpočty čisté mzdy

Svět financí, aneb výpočty čisté mzdy

Snad každý chce vědět, kolik bude v zaměstnání vydělávat. Nejenom proto, že jsme přirozeně zvědaví, ale také proto, že tuto veličinu potřebujeme znát, abychom věděli, s čím můžeme do budoucnosti počítat. V případě změny zaměstnání hraje tato veličina velice důležitou roli. Ovšem částku své mzdy na výplatu bychom měli znát i z pohledu stálého zaměstnání. V poslední době se toho hodně mění, takže pojďme se blíže podívat na pár výpočtů.

Nevíte, jakou budete mít letos výši čisté mzdy? Nebo v příštím roce? Či s příchodem do nového zaměstnání? V tom případě se můžete obrátit na kalkulačku na internetu.

Chcete znát výši svého výdělku v zaměstnání?

Na tuto otázku vám odpoví výpočet čisté mzdy Kalkulackacistemzdy.

notebook výpočet

Kolik peněz dostanu za práci vykonanou u svého zaměstnavatele? To je otázka, na kterou se ptá snad každý zaměstnanec. Ano, samozřejmě, že vám někteří lidé budou tvrdit, že je peníze nezajímají, že si novou práci hledají proto, aby se osobně a profesně rozvíjeli a našli si konečně práci, která je bude bavit, ale spousta lidí pracuje prostě proto, že se do práce chodí vydělávat peníze a řekněme si to upřímně, bez peněz se prostě nedá žít. Alespoň ne v našem dnešním světě.

lidé výskok

V roce 2021 začala platit trochu nová pravidla než v předchozích letech. Zrušila se superhrubá mzda, která se vypočítala z navýšené částky sociálního 25% a zdravotního 9% pojištění. Přešlo se na „staré“ klasické výpočty, snížila se odvodová daň a lidé si tím pádem polepšili. Zůstalo jim více peněz do kapsy. Aby toho nebylo málo, tak ekonomové hned od samotného začátku lidi varovali, aby si peníze šetřili, protože přijde doba, kdy se vše vrátí do „normálu“ tedy předpokládá se, že se vrátí opět superhrubá mzda a lidem se trochu přitíží, bude jim zbývat méně peněz takzvaně „do kapsy“.

Zjistit skutečnou částku na výplatu si můžete velice snadno a to právě pomocí kalkulačky. Ta zohledňuje vždy všechny aktuální daně, sazby a všechny odvody a to správným způsobem, takže vše víte naprosto přesně. Můžete také zadat slevy jako student, důchodce, invaliditu, děti a mnohé další sazby, které vám mzdu zvýhodní.