Sledujete seriály online nebo zůstáváte věrní televizorům?

Sledujete seriály online nebo zůstáváte věrní televizorům?

Jsme v době, kdy internet obsáhne všechny naše požadavky. Těžko najdeme něco, s čím by nám internet nemohl pomoct. Věděli jste, že internet může být naším parťákem i při sledování seriálů.
20 let zpátky jsme s napětím a vzrušením sledovali seriály různých žánrů. Pokud byl seriál vysílán jen 1x týdně, každý týden jsme ve stejný čas seděli u našich obrazovek a čekali na nový díl, během reklamy jsme si udělali kávu, odskočili na toaletu, připravili drobné občerstvení. Pokud se seriál vysílal každý den, snažili jsme se každý den ve stejnou hodinu sedět u televizoru a se zaujetím jsme sledovali, co nám nový díl přinese. Celý tento proces byl naším rituálem. Nešlo to změnit, protože, pokud jsme díl z nějakého důvodu propásli, nebylo moc možností, jak ho znovu vidět, možná tak v nějaké repríze další den.
kytička u kávy
Teď v 21. století je ale všechno jinak. Nejdříve musíme říct, že většina televizorů, DVD a Blu-ray přehrávačů mají vestavěný nahrávací systém, který je schopný nám daný díl v daný čas uložit, abychom si ho mohli shlédnout v pro nás vhodnější čas. Vše se dá nastavit dopředu a mnohdy i na dálku. Tím nám odpadá povinnost sedět u televize a čekat na začátek seriálu.
Posuneme se o kousek dále, protože, jak jsme vysvětlili výše, internet nám přináší mnohem více možností, než jen nahrávání seriálů a jejich následné přehrání. Na internetu existují webové stránky, kam se zaregistrujete, často fungují i bez registrace, a můžete si v archivech různých televizních stanic pustit všechny již odvysílané díly Vámi zvoleného seriálu. Dále na internetu nalezneme stránky, které se specializují jen na seriály a Vy si tam můžete najít téměř všechny existující seriály a přehrát si jakýkoliv díl, v našem případě v českém jazyce. Pokud rozumíme anglicky nebo jinému cizímu jazyku, můžeme si často seriál přehrát v originálním znění a například i s titulky.
přepínání tv
Tímto možnosti internetu stále ještě nekončí, díky internetu už se nedostaneme jen k seriálům vysílaným na území České republiky, ale můžeme si přehrát všechny možné seriály z celého světa, v originálním znění, s titulky v původním jazyce. Pak je v České republice velká skupina, komunita překladatelů, kteří ke všem cizojazyčným seriálům připraví i české titulky.
Tady je vidět, že sledování seriálů v našich televizorech a na našich televizních stanicích už je doopravdy minulostí a tuto zábavu pod svá křídla postupně přejímá internet a online svět.