Proč do svého kosmetického arzenálu přidat termální vodu?

Proč do svého kosmetického arzenálu přidat termální vodu?

Účinky této vody využívali již staří Řekové a Římané, kteří jsou známi pro svou oblibu v termálních lázních. Dodnes jsou lázně velmi oblíbenou záležitostí u velkého množství lidí. Pokud však ale nemáte do lázní cestu nebo čas je navštívit, sáhněte po osvěžení v jiné formě – ve formě spreje, který se Vám snadno vejde do kabelky.
žena ve sprše
 
Co je to termální voda?
Jedná se o přírodní produkt, o vodu, která vyvěrá ze země a je ohřívána pomocí geotermální aktivity. Každý z nás zná tyto prameny, které můžeme u nás najít například v Karlových Varech, Mariánských Lázních a dalších lázeňských městech. Jelikož tato voda prochází různými horninami, je ve výsledku obohacena o množství minerálních látek a to například o stříbro, vápník, sodík, draslík, měď, fluoridy, selen, mangan, hořčík a další. Koncentrace těchto látek závisí na tom z jakého pramene pochází. Voda díky těmto látkám působí blahodárně na tělo a celou naši pokožku, která je díky ní měkčí, klidnější a omlazená. Z hloubky na povrch vyvěrá čistá a nijak znečistěná voda, která je navíc přirozeně antibakteriální. To vše se bez jakýchkoliv úprav dává do sprejů a tento zázrak si pak můžete zakoupit v lékárnách či drogeriích.
Hlavním přínosem pro pleť je zejména vysoká hydratace, kterou dodává nejen termální voda samotná, ale i látky v ní obsažené, které stav hydratace podporují a prodlužují. Velkým přínosem je pro lidi, kteří trpí ekzémem či lupénkou a to zvláště díky jejím protizánětlivým a zklidňujícím vlastnostem, které například zmírňují svědění a podráždění pokožky. Její vliv se projevuje i při hojení jizev, lze ji tedy aplikovat například na jizvy po akné či na ty pooperační. Velkým plusem je to, že ji mohou používat i ženy s citlivou pokožkou. V neposlední řadě jejím velkým přínosem jsou již zmíněné minerální látky, které pleti pomáhají v různých směrech.
 
 
 
 ženský obličej
 
Jak ji využívat?
Tento produkt má velmi všestranné využití. Zde je osvědčený seznam tipů, jak ji mnohé ženy používají.
1.       Použijte ji jako toner, který obnovuje PH rovnováhu pleti.
2.       Aplikujte před použitím podkladové báze pod make-up.
3.       Hydratujte s ní obličej a tělo v horkých letních měsících.
4.       Určitě si ji sbalte na cesty, jako skvěle osvěžujícího pomocníka.
5.       Zklidněte pomocí ní pleť po aplikaci peelingu.
6.       Slouží také jako povzbuzení, pokud se cítíte ospalá či unavená.
7.       Díky protizánětlivým účinkům ji můžete používat jako hojivý sprej – na tetování, hojení ran, záněty, popáleniny či na pokožku spálenou od sluníčka.
8.       Pokud máte v koupelně hustý krém, zřeďte jej pomocí termální vody. Nejenže nebude tak hutný, ale přibyde mu velké množství minerální látek. Krému navíc spotřebujete menší množství.
9.       Aplikujte nejen před nanesením make-upu, ale i po jako fixační sprej. Líčení se skvěle zafixuje a dosáhneme i jemného lesku.
 
Termální voda ve spreji je již bez ohledu na roční období v kosmetické výbavě mnoha žen. Přidejte se k nim a poskytněte svému tělu veškeré benefity, co tento produkt nabízí!