Nejkrásnější svátky v roce

Nejkrásnější svátky v roce

Rok se s rokem sešel a máme tu prosinec. Když jsem byla malá moje maminka mi čítávala vánoční knížku, ve které byla mimo jiné i pohádka o Ježíškově dílně. Když bylo opět prvního prosince, skřítek, co měl na starosti kalendář, poctivě nahlásil: „Dneska začíná prosinec!“ Od té doby si na to vždy prvního prosince vzpomenu. Zatímco dříve to znamenalo, že přesně za 24 dní chodí Ježíšek, dnes tento datum symbolizuje jen to, že nic nestíhám.
Možná by se nám skutečně takovýto skřítek hodil. Vše by nám připomínal a možná by uměl i poradit, co komu koupit pod stromeček.vánoční dárky.jpg

Vánoce

Vánoce jsou svátky klidu a spokojenosti. Celá rodina je spolu a užívá si poslední dny v roce. To je ten vánoční ideál. Je tomu skutečně tak? Jen si zkuste zavzpomínat, kolik síly a peněz vám tyto svátky vezmou. Kdo začal shánět dárky již na podzim, má to nyní o hodně snazší. Přiznejme si ale, že většina z nás to tak ve skutečnosti nemá. U mě je nejhorší vymyslet, co by se každému obdarovanému líbilo. Pokud to vymyslíte, máte zčásti vyhráno. Už stačí jen jít na nákup. S předvánočními slevami se dá sice něco málo ušetřit, ale pokud necháte nákupy na poslední chvíli, můžete být nemile překvapeni tím, že dle vás ten skvělý dárek již neseženete.
Samozřejmě, že nejnáročnější jsou samotné přípravy. Plánování, pečení do noci, tajné skrývání a balení dárků. Někoho vánoční přípravy tak zmůžou, že je v den D tak unavený, že si ho ani moc neužije, ale věřím, že to není váš případ. Nyní se podíváme, co vše bychom měli před Vánoci zařídit:

  • Koupit dárky
  • Vyzdobit dům
  • Vyrobit adventní věnec
  • Sehnat vánoční stromeček
  • Péct cukroví
  • Zorganizovat Štědrý den

vánoční výzdoba.jpg
Podle mě si tyto svátky užijete nejvíce, pokud máte malé děti, které věří na Ježíška. To potom Štědrý den získává nový rozměr, a hlavně je skutečně cítit to vánoční kouzlo. Děti se radují z krásných dárků a vy jste šťastni, že ony jsou šťastné a veselé.