Nebankovní hypotéka pro fyzické i právnické osoby

Nebankovní hypotéka pro fyzické i právnické osoby

Hypoteční úvěr je určen pro fyzické i právnické osoby. Je jištěný zástavním právem k nemovitosti, která musí být na území České republiky. Nejčastěji je pro tento účel použita financovaná nemovitost, ale není dáno striktně coby podmínka, lze ručit i jiným objektem.

Na trhu jsou dostupné základní dva typy úvěrů. První variantou je účelová hypotéka, kdy se jedná o investici do nemovitosti. Vše musí být doloženo finanční instituci prostřednictvím prokazatelných výdajů. Druhým typem je neúčelová hypotéka, tj. peníze lze použít na cokoliv.
motiv eur na puzzle.jpg
Dále se dělí na úvěry bankovní a nebankovní. U bankovního subjektu nadále je zapotřebí splnit podmínky, které jsou pro mnohé žadatele nepřekonatelnou překážkou. I schvalovací proces žádosti je zde zdlouhavější záležitostí.

Naopak nebankovní hypotéka je vhodným řešením nejen pro ty, kteří neuspěli se svou žádostí u banky. Jedná se o úvěr mající jisté výhody. Důležitá je adekvátní volba poskytovatele. Prioritou je férové jednání a transparentní podmínky. V takovém případě se můžete spolehnout, že nebankovní hypotéka bude efektivním řešením.

Jelikož se jedná o dlouhodobý úvěr, je možné si platbu rozložit na dobu až třiceti let. Po celou dobu splácení je neměnná výše splátky. Spolehnout se lze i na nižší úrokovou sazbu, která je mnohdy stejná jako bankovní.

Předností je shovívavější přístup v rámci schvalovacího řízení. Peníze lze získat v co možná nejkratším termínu, tj. do 24 hodin. Důraz je kladen na minimální administrativu a snadné vyřízení. Žádost lze odeslat prostřednictvím online formuláře a potřebné dokumenty zaslat elektronickou poštou.
hypoteční zástavní list.jpg
Kladnou stránkou je, že jsou tolerovány záznamy v registru i nižší bonita žadatele, stejně tak i nízké daňové přiznání podnikající osoby apod. Zažádat o úvěr může každý. Prioritou je pomoci klientovi ze strany finanční společnosti a najít nejvhodnější řešení nabízející výhodné podmínky.