Budoucnost webdesignu, aneb tvarováno technologií

Budoucnost webdesignu, aneb tvarováno technologií

Web design v roce 2019 není jen naleštěné jedničky a nuly oblečené do slušivého barevného kabátu. Je to místo, kde digitální design esteticky odráží technologické inovace. Rychlý vývoj nových technologií je ve skutečnosti hlavním faktorem, který je zodpovědný za neustálé změny webu.

Programovací jazyk

Web už zdaleka není záležitostí vašeho stolního počítače. Díky novým chytrým telefonům jej můžete navštívit kdykoliv, když ho vytáhnete z kapsy. Nosíte si ho na zápěstí, kde se na vás dívá z obrazovky vašich nových smartwatch. A dívá se na vás i z nových brýlí značky AR, které vás jsou schopny převést do zcela nové reality. Webový design se dostal v roce 2019 dál než kdykoliv předtím. Jakéže jsou nejnovější trendy, které budou tuto oblast nevíce formovat?

Sítě 5G

Díky super rychlému připojení k internetu budou vývojáři schopni vytvářet inovativní a futuristické návrhy, které budou reagovat ne vyvíjející se technologie. Očekává se, že sítě 5G převládnou do konce roku 2020, předpokládaná rychlost stahování bude 1 GB/sek. To znamená, že i ty nejnáročnější weby se budou načítat během několika sekund.
Binární systém

Chytré telefony nové generace

Už se těšíte na mobil, který se dá složit na polovinu? Tato technologie ve vývoji smartphonů se považuje za největší revoluci za posledních několik let. Vývojáři díky téhle novince získají příležitost vytvářet nové návrhy rozhraní. To znamená, že se brzy podíváme na zcela nový vzhled obrazovek.

Evoluce obrub

Krok směrem k tzv. celé obrazovce. Když Apple představil iPhone X, který měl mikrofon a přední kameru implementovanou přímo do displeje, mnoho dalších výrobců následovalo jeho příkladu. Tím zvětšili využitelnou oblast obrazovky a položil základ novému trendu, který se neustále vyvíjí a bude mít přesah i do tvorby webových stránek.

Inteligentní elektronika: šperky, spotřebiče a další

Inteligentní elektronika jako například chytré hodinky, boty, náramky nebo dokonce toalety jsou jednoznačně na vzestupu. Všechna tato technologická vylepšení získávají na oblibě. Výrobci budou nadále přidávat nejnovější funkce, díky čemuž budou mezi uživateli stále populárnější.