Slaná bazénová voda

Slaná bazénová voda

Čistotu nesmíme podcenit

Vysoké letní teploty a hezké počasí lákají ke koupání, protože se při něm skvěle zabavíme, a ještě k tomu nás čeká příjemné scházení, přičemž když je třeba třicet stupňů, tak se opravdu hodí. Proto si řada lidí pořizuje vlastní bazény, kdy hezky vyjdou na zahradu a rovnou si jej můžou užívat. Dnes je nalezneme v mnoha domácnostech, přičemž rozhodně se není čemu divit, protože je to velká výhoda.

olympijský bazén

Musíme se však připravit na to, že o bazén se musíme dobře starat, jinak by se nám voda pokazila a už by nebyla vhodná ke koukání, přičemž ve standartním bazénu ji zrovna málo není. Naopak když se o ní budeme starat správně, tak použijeme rozumné mužství chemie a naše voda bude skutečně krásně čirá. Ze začátku se musíme naučit, co všechno musíme hlídat a kolik jaké chemie dávkovat, ovšem potom už to nebude problém a ani velký žrout času. Počítej s tím, že počáteční investice bude vyšší, protože potřebujeme základní vybavení.

Slaná voda

Dezinfikovat vodu přes sůl je populární už i u nás, takže této možnosti se rozhodně nemusíme obávat. Stojí před námi rozhodnutí, jestli zvolit klasický chlór či sůl. Samozřejmě u slané vody to nefunguje tak, že bychom do vody nasypali třeba čtvrt balení přímo do vody. Musíme mít totiž speciální jednotku, do které se dává poměrně malé množství soli, která se rozpouští a tím vzniká chlór přirozenou cestou. Jaké to má výhody?

mořská sůl

Je jich celkem dost, přičemž je pro nás šetrnější a v takovém bazénu se klidně můžou koupat alergici. Nebudou Vás pálit oči a uvádí se, že procento soli ve vodě je mnohonásobně nižší než v moři. Sůl do bazénu se prodává za výhodnou cenu, což platí ještě více u větších balení, které Vám navíc vydrží dlouhou dobu. Každý produkt je vyráběn v dobré kvalitě, abychom si mohli být jisti jeho účinností. Pozor musíme dávat na to, že mnohé více způsobuje korozi, takže musíme mít vhodný bazén, a hlavně jeho příslušenství, protože takové nevhodné čerpadlo by brzo odešlo.