Jízda na dovolenou s plným vybavením

Jízda na dovolenou s plným vybavením

V podstatě nám čtyřkolý miláček může skutečně v mnohém posloužit. Mnohdy nám totiž nebude stačit pouze úložný prostor v oblasti kufru, ale bude třeba naložit ještě něco navíc. Může nám pak posloužit zahrádka na střeše, případná rakev, nosiče na kola nebo kára či obytný přívěs. Samozřejmě je pak nutné počítat s větší spotřebou pohonných hmot. Každá tato pomůcka je velmi praktická, pokud skutečně potřebujeme více místa na převoz věcí. Velmi vhodné je tažné zařízení, kdy ho rozhodně využijeme například na káru nebo valníček či přepravník na motorky. Není pak třeba si půjčovat nebo sjednávat nějakou službu na odvoz nebo převoz.
připojení k vozidlu

Jízdní souprava vyžaduje zručnost

Automobil propojený s karavanem, to je nejčastější jízdní souprava v době dovolených. Ovšem řídit ji není žádná legrace. Při špatném manévrování vozidla se přívěs snadno rozhýbe, že se začne kývat ze strany na stranu, což vyvolá u nezkušené posádky paniku. Pokud jí řidič podlehne, tak bude na průšvih a nehodu zaděláno. Hlavní chybou je se snažit přidat rychlost, v domnění, že se vše rychlou jízdou srovná.
mercedes benz s karavanem
Což je velká chyba. Na vině není nekvalitní tažné zařízení, že by karavan nedokázalo udržet, ale nezkušenost řidiče, který tohle rozhodně nebude očekávat. Zde se naopak musí ubrat rychlost a kývání pak samo ustane, pokud to již není v procesu velkého houpání. Tuto situaci lze předejít tím, že řidič bude dodržovat rychlostní limit, který je vždy na soupravě uvedený, pak správně rozprostře těžiště uvnitř vozíku nebo přívěsu a také si zkontroluje správný technický stav. Ten by měl být samozřejmě prioritní.
tažné zařízení

Vybíráme tažné zařízení

Důležitou částí jsou spojovací kulové čepy. Ty rozdělujeme na dva druhy.
1.       Pevné čepy – tyto budou vhodné pro motoristy, kteří vyhledávají nejnižší cenu, chtějí bezúdržbový výrobek s dlouhou životností a tažné zařízení používají prakticky velmi často.
2.       Odnímatelné čepy – zde se čepy nasazují a odnímají podle potřeby a není nutné používat nějaké nářadí. Takové si pořídí pravděpodobně motoristé, kteří mají vysoké požadavky na vzhled vozidla a tažné zařízení nebudou tak často používat. Ovšem, zde platí pravidlo, že co je doma, to se počítá.