Jaký typ sprchy vybrat do zahrady?

Jaký typ sprchy vybrat do zahrady?

Venkovní sprchy , které je možné si nainstalovat do zahrady, nestojí velké peníze. Ale radosti udělají za milion. Jak dětem, tak i dospělým. Podle potřeby je možné pořídit sprchu napevno postavenou, anebo zvolit přenosnou. Ale i tato sprcha má možnost umístění na stojanu. Především jsou oblíbené pro svou mobilitu, kdy poslouží na místě, kde je jí nejvíce potřeba.

I pes se musí osprchovat

Což bývá prostor před vstupem do bazénu. Napojení na studenou vodu v parných dnech je vítaným osvěžením. A pokud je hadice dostatečně dlouhá, voda se stačí ohřát na příjemnou teplotu. Sprcha u bazénu je celkem nezbytná. Jak pro očistu nohou před vstupem, tak pro opláchnutí chlorované vody po okoupání. Sprchu k venkovní vířivce, pokud je využívána i v chladnějších měsících, je vhodné připojit jak ke studené, tak i teplé vodě. Prodloužit se jí dá koupací sezóna i o pár týdnů. Pokud je potřeba umístit sprchu i v zimě, jak u sauny či bazénu, měla by být nezamrzná. Elektrické vyhřívání zamezí zamrznutí vody až do teploty mínus třiceti stupňů. A není potřeba sprchu na zimu demontovat.

Bazén se sprchou

V posledních letech si velkou oblibu získaly sprchy solární. Udělají v zahradě dobrou službu od jara do podzimu. Pořizovací cena je sice vyšší, ale za ohřev vody už majitel neplatí peníze za energii. Před nákupem je potřeba, vzhledem k předpokládanému umístění, prostor proměřit a podle něho vybrat odpovídající typ . Takový, který bude nejen sloužit, ale vytvoří i přirozenou ozdobu zahrady. Jejich designové zpracování bývá na vysoké úrovni. A tak si vyberte tu pravou. Vzhledem k tomu, že na ohřev je využívána sluneční energie, určitě by na její zásobník mělo dopadat co nejvíce paprsků během celého dne. Rovněž přívod vody by neměl být umístěn na druhém konci zahrady. Při výběru si určitě nechejte poradit s její velkostí. Zásobní nádoba by měla odpovídat předpokládanému počtu osob, které ji budou používat. Patnáctilitrová by měla splnit lehkému spláchnutí po vystoupení z bazénu. Pro delší sprchování více osob je vhodnější třiceti litrová. Pokud se rozhodnete ještě pro větší, budete muset počítat s delší dobou na ohřátí vody.