Jak získat dokonalou rodinnou fotografii? Zabavit děti je někdy nadlidský úkol!

Jak získat dokonalou rodinnou fotografii? Zabavit děti je někdy nadlidský úkol!

Chcete si pořídit pěknou rodinnou fotografii, ale je téměř nemožné, udržet pozornost vašich ratolestí? Děti jsou neposedné a obvykle si s foťákem nerozumí.

Jak získat dokonalou rodinnou fotografii? Zabavit děti je někdy nadlidský úkol!

Každý si přeje mít pěknou rodinnou fotografii na památku, fotografii, která by mohla zdobit nejen zeď nebo stoleček, ale také fotografii, na které by bylo zachyceno, jak je rodina spolu šťastná. Jenže děti focení často komplikují, jsou neposedné a rozhodně si nestoupnou přesně tam, kam chcete a nebudou vám ani ochotně na fotografii pózovat. Jsou to prostě děti a ty mají svou hlavu. Jak s nimi tedy pořídit zdařilý snímek?

pexels-photo-8576211

Nejlepší práce je s miminky

Pokud plánujete focení s dětmi, určitě je nejlepší vyfotit dítko v době, kdy je ještě malé a je mu v podstatě jedno, že jej někdo fotí. Focení s miminky bývá jednodušší, než s dětmi, které již chodí, běhají a objevují všechno okolo. Jenže děti si chceme fotit průběžně, jak rostou a tedy v různém věku, nejen když jsou ještě malými miminky. A jak ty větší raubíře vlastně donutit pózovat? Odpověď zní, nijak! Dítě nepřinutíte tvářit se na fotce tak, jak byste chtěli, ani jej nedonutíte stát či sedět tam, kde byste to potřebovali. Můžete je ale namotivovat, zabavit a ve správnou chvíli vyfotit.

Spontánnost i radost

Spoléhejte na momentky a snažte se na fotce zachytit zejména dětskou radost, úsměv totiž rozzáří každou fotku. Dítě je tedy nutné nějak příjemně zabavit, zaujmout pozornost a pak čekat na vhodný moment, kdy se vyplatí stisknout spoušť foťáku. Můžete se o rodinné focení pokusit sami, ale pokud chcete opravdu profesionální fotografie, zkuste oslovit fotografa. Fotografové totiž obvykle dobře vědí, jak dítě zaujmout a vyfotit, mají přeci jen zkušenosti a léta praxe. Rodinné focení Ostrava probíhá pod vedením profesionála, no a ten vždycky ví, co má dělat. Pořídit si tak může úplně celá rodina pěkné a památné fotografie, u kterých se ani moc nezapotíte.

pexels-photo-1094072

Dětem u focení mohou skvěle sekundovat nejrůznější hračky a oblíbení plyšoví kamarádi. Určitě ale nečekejte, že děti během focení budou spolupracovat jako modelky a modelové. Děti mají svou hlavu a to je přece na tom také krásné. Zachytit totiž můžete všechny okamžiky, i ty které se úplně nezdaří.