Drahá psí plemena

Drahá psí plemena

Už samotný výběr psa dá zabrat. Peníze nám diktují, že papírové psy, jejichž ceny se pohybují kolem sta tisíců, si rozhodně někteří vůbec nedovolí. Například za Saluki, plemeno psa, které již využívali egyptští faraoni. Dle toho, jak si majitel usmyslí, se pohybuje i cena Saluki, ale díky její neběžnosti se cena může pohybovat vysoko.
Ale není to Saluki, kdo by byl prodán za dost rekordní částku. Tibetské dogy se běžně prodávají za větší částky, hlavně pokud se jedná o papírové psy. Není to zrovna dávno, co se v Číně prodala vzácná červená doga za astronomickou částku 1,9 milionu dolarů.štěně, tibetská doga, doga, spáč
Milovníci filmu Hachiko: Příběh psa si zajisté přijdou k myšlenkám, že by rádi vlastnili rasu Akita inu. Jsou dva typy, ty americké a ty japonské, oba typy jsou teritoriální, k cizím lidem lhostejní a ochránci pro vlastní rodinu. Je vysoce čistotná a dá se přirovnat ke kočce, ráda čistí všechny kolem. I u těchto psů si můžete připlatit až 20 000 Kč, pokud se jedná o papíráka. Ti bez papírů se prodávají kolem 8 000 Kč.
Ačkoliv spousta psů, kteří jsou zapsáni mezi nejdražšími plemeny, se prodává i hluboce pod cenou. Například se uvádí cena rotvajlerů až kolem 20 000 Kč, pokud se jedná o papírového psa. Spousta chovatelských stanic si zakládá na papírových štěňatech. Bez průkazu původu lze rotvajlera odkoupit i za 4 000 Kč.
Takový Kavalír King Charles Španěl je uváděn taktéž s astronomickými částkami. Nesmíme se nechat vodit za nos. Nakonec jej ale bez problémů naleznete ke koupi i za 9 000. Většina psů se prodává papírových, protože u těch je jistota, že bylo o ně postaráno a mají sledovaný rodokmen.pes, akita inu, akita
Asi těmi nejlevnějšími možnostmi jsou retrívři a labradoři. Jejich kupní částky se pohybují běžně kolem 7 000 Kč, ale i mezi nimi se najdou tací, kteří mají nejvýznamnější původ a majitelé je s radostí prodávají za astronomické pálky.
Jako nejdražší psí plemeno se udává Lvíček, protože se čistokrevný psík najde jen málokde. Jeho částka dosahuje až 230 000 Kč. Je přítulný a vhodný na výstavy. Ačkoliv není možné ověření této částky, jelikož díky jejich počtu není tolik psíků na prodej.
U částky za psa vždy hlavně rozhoduje, jakého plemene a původu je. Pokud se jedná jen o psa bez PP, bude levnější o pár tisíc než pes, který PP má. Průkaz původu s cenou psů dělá hodně, ale pokud někteří zásadně chtějí jednu a určitou rasu, nezastaví se ani před astronomickými částkami.