Co se v mládí naučíš

Co se v mládí naučíš

Narození dítěte přináší do života jeho rodičů úplně nové zkušenosti. Zaběhaný způsob života se mění. A tu nastává nejvhodnější čas, jak začít společně s dítětem tvořit zdravý životní styl. Styl, který mu usnadní celý zbytek života. Protože pořád platí, že co se v mládí naučíš, ke stáru jako když najdeš. V prvním roce života bývá většina dětí kojena mateřským mlékem. Což je pro něj ta nejprospěšnější výživa. Hned v tomto čase naučte své dítě pravidelnosti. Přinese to pohodu nejen jemu, ale hlavně matce. Už od druhého roku jeho věku nastává nejdůležitější období, ve kterém se učí přijímat nejen množství, ale i rozmanitost potravy. Zdravá výživa je stavebním kamenem celkového zdraví.
Silueta postavy šťastného člověka
Od dětství až do pozdního stáří. Je dokázáno, že zdravý způsob stravování pomáhá předcházet mnoha civilizačním chorobám. Čím pestřejší jídelníček připravíte svým dětem od neútlejšího věku, čím do něho zařadíte více zdraví prospěšných potravin, tím se bude lépe vyvíjet. Rodiče si mohou být jistí, že připravili svým dětem ten nejlepší start do života.

Šťastné dítě v sukni s nápisem

Ke stáru jako když najdeš

Od nejútlejšího věku je potřeba děti vést k pohybovým aktivitám. Rodinné výlety do přírody od jara do podzimu. V zimě nejdříve sáňkování, později bruslení či lyžování. V pozdějším školním věku to budou sportovní aktivity s vrstevníky. Fotbal, házená, košíková, gymnastika či bojové sporty. Určitě si ten pravý dítě najde. Vyvážit sportovní aktivity je potřeba dostatečnou regenerací. Hlavně je potřeba dodržovat kvalitní spánek. Jinak hrozí fyzické, nebo psychické vyčerpání. Opomenout se nemůže ani rozvoj duševní. Čtení knih, návštěvy divadel, malování obrázků. To všechno děti potřebují ke svému zdárnému rozvoji. Nejdůležitější rada pro všechny rodiče, kteří se rozhodli vést své děti ke zdravému životnímu stylu, je jednoduchá. Pokud chcete, aby vaše děti zdravě žily, musíte jim být příkladem. Jenom tak se vám podaří usnadnit vašim dětem cestu životem.