Vyberte si vhodné žaluzie

Vyberte si vhodné žaluzie

I dnes existuje stále mnoho lidí, kteří doma, potažmo v kanceláři nemají žádnou stínící techniku. Jistě, prostý neprůsvitný závěs může stačit. Když si ale chce člověk ráno o pár minut přispat, a přitom nemá zájem na tom, aby ho na nose šimraly první ranní paprsky nebo by se rád v klidu a nerušeně díval na televizi ještě dříve, než odbije osmá večerní, potřebuje něco trochu lepšího než kus látky přes okno. Proto je lepší vybrat si stínidlo, které nestojí celé jmění a je přitom dostatečně efektivní. Výběr stínící techniky je v současnosti opravdu bohatý, nicméně stále nejpopulárnější jsou klasické interiérové žaluzie.

žaluzie

I když standardní bílé žaluzie jsou u zákazníků pořád nejoblíbenější, hlavně tedy díky tomu, že bílá dokáže ladit prakticky s jakýmkoliv interiérem, stále více se prosazují i modely obdařeny jinými barvami a odstíny. Moderní a poměrně hodně žádané jsou i dřevěné žaluzie. Jsou sice o něco robustnější než typy z PVC, ale na druhou stranu daleko lépe vypadají. Tato vlastnost je ovšem vykoupena vyšší cenou, která může být až dvojnásobná než cena klasických druhů žaluzií. Existuje však levnější alternativa v podobě žaluzií, které jsou obdařeny pouze dřevěným vzhledem, jinak jsou ze standardního PVC.

okno

Zásadní je u žaluzií nejen jejich vzhled, ale také i způsob ovládání. Úplně to nejběžnější, tedy řetízkové, není příliš populární, i když je poměrně efektivní. Dost často totiž vypovídá službu, což je věc nemilá. Mnoho zákazníků tak dává přednost ovládání pomocí tkaniček, které je přeci jen o dva fousy odolnější. S nejmodernějšími druhy žaluzií pak lze manipulovat i bez toho, aniž by bylo nutné vstát z postele nebo ze sedačky. Stačí k tomu pouze dálkový ovladač. Tento mechanismus není žádnou novinkou, ale také něco stojí. Proto ho nemá doma každý. Ovšem ten, kdo je ochoten si připlatit, může stáhnout všechny žaluzie v domě nebo bytě pouhým stiskem jednoho či dvou tlačítek.

5/5 - (1 vote)