Případy, které vyžadují sedaci zubní lékařství

Dentální fobie nebo odontophobia jsou běžným typem fobie, které dnes stále spousta lidí. Pacientova extrémní strach, že by byl v úzkém kontaktu s zubním lékařem a příjemci a péče o zuby, mu brání v tom, aby dostával jakoukoli léčbu, která je nezbytná pro jeho orální zdraví.

K řešení tohoto konkrétního druhu fobie doporučují zubní lékaři pacientům, kteří trpí odontophobií, uzdravit stomatologii. Sedací stomatologie, také známá jako spánková stomatologie, je speciální službou, kterou nabízejí odborně vyškolení a zkušení zubní lékaři, aby vytvořili návštěvu zubního lékaře bez stresu. Během stomatologické léčby spánku se léky užívají k uvolnění pacienta do uvolněného stavu, který umožňuje zubnímu lékaři provést potřebné zubní procedury.

Obecně platí, že existují tři typy administrace. Tyto jsou:

• perorální sedace, při které bude před zahájením léčby předepsán pacient předepsaný anestetický lék

• inhalační sedace, kdy se spánkový plyn inhaluje nosem

• intravenózní sedace, kdy je léčivo podáváno prostřednictvím žíly v rameni nebo ruce

Ale kromě pacienta, který trpí dentální fobií jako zvláštní situace, která vyžaduje zubní stomatiku, existují i ​​jiné případy. Jedná se o následující:

Pokud má pacient zjevně citlivý reflex gagu. Funkční reflex gag je důležitý, takže se můžete chránit před vdechováním cokoli kromě vzduchu. Existují však někteří lidé, kteří mají příliš citlivý reflex gagu. Když zubař provádí postup, může aktivovat reflex gag. To znesnadňuje zubního lékaře, aby vykonal nezbytnou práci. U spánkové zubní lékařství se redukuje gag reflex. To umožňuje zubnímu lékaři postupovat efektivněji. To také činí pacienta mnohem pohodlnější během procedury.

Pokud se pacient při léčbě příliš pohybuje příliš. Tam jsou také někteří pacienti, kteří se mohou pohybovat často během jejich zubního ošetření. To se může stát nedobrovolně, protože pacient má různé reflexní pohyby v reakci na pocity zubního ošetření. Tyto pohyby mohou narušit schopnost zubního lékaře efektivně dokončit léčbu. Sedací stomatologie také snižuje tyto pohyby. S pacientem, který sedí nebo leží lépe, bude zubní léčba rychlejší a účinnější.

Pokud má pacient podstoupit několik ošetření, ale nechce nebo nemá čas, aby se často vrátil na stomatologickou kliniku. Konečně, zubní stomoralizace může pacientům ušetřit čas, protože to může znamenat méně schůzek. Sedací stomatologie může pomoci pacientům tolerovat delší schůzky bez pocitu nepohodlí nebo únavy z udržení otevřené ústa. To zase dovoluje zubaři pracovat déle a efektivněji. Komplexní a mnohočetné procedury, jako je chirurgie implantátu a kořenový kanál, tradičně vyžadují několik schůzek. Nicméně, v sedací stomatologii mohou být tyto postupy často dokončeny efektivněji, a to i při jediné návštěvě zubu.

Přečtěte si více o výhodách, které nabízí stomatologická ordinace.stomatologicke potreby